Poslední jarní národní žebříčky přinesly Lukášovi umístění na bedně

O víkendu 17.-18.6. jsme se vydali do Pardubického kraje, abychom se proběhli nedaleko Litošic. A tak jak pořadatel sliboval, čekal nás opravdu placatý terén, s hustou sítí komunikací….zejména sobotní klasika byla skutečným „běžákem“, bez větších záludností, s dlouhými přeběhy (často po cestách)….a tak uspěli především ti, kteří byli opravdu běžecky rychlí. V neděli se pořadatelům podařilo využít alespoň to malé množství terénních útvarů, které les poskytl, a postavili přece jen o něco techničtější krátkou trať, kde se muselo přeběhnout (minimálně jedno) údolíčko a  v závěru si pořádně hlídat směr mezi plochými kupkami a údolíčky.

Lukáš v sobotu opravdu letěl a bylo z toho umístění na bedně, velmi pěkně tratě proběhli i Mirek a Bořík (oba ve svých kategoriích sedmí), 7. byl i Jáchym, Jana byla 8. Na bedně skončila i Rozárka v HDR, ale tato kategorie se bohužel nevyhlašovala….V neděli rozhodovalo více to, jak člověk udržel směr a dohledal drobné útvary, postupy byly kratší….a mně to docela sedlo, takže jsem skončila 10., těsně před Janou :-), Lukáš byl 5., Hanka 10., Jáchym 11.

Pro Cábu byly tyto závody zároveň návratem do startovního pole, s novou kyčlí statečně na tratích bojoval 🙂

Získali jsme cenné body do žebříčku, který zakončí už jen dva závody na začátku září.