Běh podzimní Kaštankou, 11.11.2017, Lhota

Přespolní běh ve Lhotě u Kladna má svou dlouholetou tradici.

Krátká je ale tradice dětských běhů, kterých se úspěšně účastní i kladenští orientační běžci.

Dětské tratě vedou kolem rybníčka na návsi, po trávě, přes můstky, kolem stromů a keřů..  jsou různě dlouhé a náročné, pro několik věkových kategorií.
Pilátovi přijeli v plné sestavě a závodili výborně.

4. Amálie Pilátová

Hlavní závod se letos na podzim poprvé běžel na novém okruhu, který je sice stejně dlouhý, jako dříve, vede ale víc terénem, po lesních a polních cestách (pro orienťáka to žádný terén vlastně není, ale přespolní běžec to vnímá přece jen trochu jinak..:-)) a je na něm víc stoupání a klesání, je tedy náročnější.

Běží se na 15 km (2 okruhy), nejstarší muži a nepovinně dorostenecké kategorie běží 7,5 km (1 okruh).
Nejrychlejší z nás byl na 15 km Miro Pilát (15. z 31 v kategorii muži do 39 let), Šéma byl 10. v kategorii muži do 49 let, Jirka Kutiš 3. v kategorii muži do 69 let, Jirka Vítek 26. v kategorii muži do 49 let.
Bořík po ovládnutí závodu na 650 m u rybníčka nastoupil ještě na 1 velký okruh a byl mezi dorostenci 2.
Dorazily i partičky z Roztok a Slaného a děkuji Petře a Jáchymovi (pardon, v původním textu jsem na něj zapomněl) za navigování závodníků na trati.