MT Brdce – výsledky

Pěkný trénink pro nás v trochu netradičním, i když blízkém terénu za Horním Bezděkovem připravil David Komín, který zdejší les před pár lety zmapoval a tudíž ho zná jako vlastní boty 🙂

Připravil nám 4 různé okruhy a každý si mohl vybrat kolik a jakých okruhů zdolá…tři byly náročnější, čtvrté déčko pro začátečníky, po cestách. Prudkým skalním a balvanovým svahům se všechny tratě vyhnuly, na kamenné hřbety jsme se ale přeci jen podívali 🙂

Trať    A    2,7km, 65m,  8  ko:

  1. Matěj    21:00
  2. Miro      22:53
  3. Bořík    24:47
  4. Petr J.  31:35
  5. Ivan    33:47
  6. Jura    42:15
  7. Saša     44:06
  8. Honza Tl.   58:54

Trať B    1,9km,  55m, 8  ko:

  1. Matěj   17:49
  2. Miro   22:39
  3. Jája    23:29
  4. Petra   27:05
  5. Cába    29:11
  6. Honza B.   29:21
  7. Hanka    34:34
  8. Petr J.   36:51
  9. Naďa    49:14

Trať C    1,8km,  30m,  5 ko:

  1. Matěj   16:34
  2. Miro    18:33
  3. Bořík   20:24
  4. Petra    23:00
  5. Honza B.   23:35
  6. Cába    27:47
  7. Hanka   37:03
  8. Amálka   42:07
  9. Rozárka   42:50
  10. -11. Háňa + Kačka   66:33

Trať D    2,0km,  25m,  8 ko:

  1. Verča + Jája    39:19
  2. Jaromír    67:11

Davidovi děkujeme za pěkný trénink!

Příští dva víkendy mapové tréninky nebudou, v Kladně jsou jarní prázdniny. Ve středu 28.2. nebude ani trénink v tělocvičně. Všichni však můžete vyrazit na Narozeninovou pětku, přespolák, který se běží v pátek 2.3. na Sletišti 🙂

S mapou za kněžnou Libuší – výsledky, resumé

Nejdříve 3 poznámky.
Prý někteří účastníci na trati C, která měla 1. a 9. kontrolu blízko sebe, orazili s 1. i 9., s tím, že „na devítku už nemusíme.
Tak to je ubohé.
Překvapili jste mne, že vůbec nikdo nezakreslil do k tomu připravených map s tratěmi své postupy. Opravdu mne zajímá, jak jste volili postupy, jestli mi to může někdo mailem poslat, velmi to ocením.
V sále zůstala svítivá rukavička z Decathlonu, komu chybí, ať se ozve, jedna mi stejně k ničemu není.

A jak se běhalo?
Krom nejkratší kategorie D, která byla po městě a ve svahu nad ním, měly ostatní kategorie tratě v kopcovitém terénu s hlubokými údolími, důležité byly volby postupů. Ty často rozhodovaly. Bylo potřeba vybalancovat, kdy lépe oběhnout, kolik km navíc se ještě vyplatí, kdy krosit přímo, jestli se ten svah dá vůbec vylézt, resp. slézt..Též záleželo, jak se kdo zrovna cítil, třeba na mých PZL vždy skvělé Dominice to prý vůbec netáhlo, tak vše obíhala, tím ztratila…ale přežila.
Těší mne, že jsem vám zamotal hlavy a vypadalo to, že jste s tím taky spokojení.
Prohlédli jste si zajímavá místa v nejbližším okolí Kladna, po střelnici se tak často neběhá, libušínské hradiště je krásná a pozoruhodná historická lokalita. A terén našeho lesa je orienťácky kvalitní.

Na Déčku přiběhla 1. Julie Dlouhá, následována Luckou a Janou Rousovými, rozhodující úder prý přišel při lezení do svahu, kdy holky nestačily.

Na Céčku byl nejrychlejší Bořík Pilát. Zprvu běžel ve skupince, pak mu jeden ze soupeřů řekl, že se jenom zbaběle veze, tak zrychlil, a byl v cíli o minuty dřív. Tak bacha na pusu.

Z Béčka se 1. vrátil Tomáš Janovský mladší, tátovi nasadil na volbě postupu – táta obíhal po asfaltu, on šel terénem, byl tam dřív a do cíle udržel.

Na Áčku vykrystalizovala v čele trojice Urban, Škrabálek, Fučík. Hynek byl podle jeho slov běžecky pomalejší, ale lépe zvládl mapu, včetně postupů, a bylo. Naběhal 13,9 km.

Výsledky:

A – 11,8 km, 19 kontrol, 370 m převýšení

1.   Hynek Urban 46C6801   88:14   120b
2.   Martin Fučík NER1985   91:08   119b

  1. Jan Škrabálek 11C7001 91:10   118b
  2. Jiří Fišer SLP8503 93:42   117b
  3. Jiří Slabý NER1988 93:46   116b
  4. Petr Šemelík DKL6901 96:40   115b
  5. Jaroslav Hlaváč SPC9205 96:43   114b
  6. Jiří Ramba DKP8600 96:47   113b
  7. Honza Hanák SLA8002 101:11   112b
  8. Jakub Illner DKP6601 102:30 111b
  9. Jan Kabát EKP6912 106:34 110b
  10. Daniel Šimík ROZ6900 108:02 109b
  11. Dominika Plochová DKP8651 114:14 108b
  12. Viktor Slavík PGP6300 117:36 107b
  13. Antonín Procházka DCE5500 117:41 106b
  14. Pavlína Pecoldová NER1984 131:12 105b
  15. Lukáš Pelikán DKL9802 131:33 104b
  16. Káča Štíbalová NER1989 153:45 103b
  17. Petr Chalupa NER1985 153:45 103b
  18. Jiří Vítek DKL7300 154:10 101b
  19. Dan Dvořáček NER1979 156:27 100b
  20. Vanda Králová BZP8750 185:10 99b
    Katka Dlouhá NER1985 a pes   zkrátili   1b

B – 7,8 km, 13 kontrol, 270 m převýšení 

  1. Tomáš Janovský PGP0101 60:02   98b
  2. Tomáš Janovský PGP6401 61:40   97b
  3. Antonín Šindelka DLP7200 62:20   96b
  4. Martin Kabát PGP0408 64:17   95b
  5. Petr Doubek SLA7000 76:32   94b
  6. Miro Pilát DKL7900 77:14   93b
  7. Lenka Křížová NER 81:10   92b
  8. Marek Andrejs NER1987 81:14   91b
  9. Iva Mědílková SPC7160 81:39   90b
  10. Kateřina Janovská PGP9850 82:55 89b
  11. Marcela Konečná EKP7257 83:39 88b
  12. Ondřej Čadek NER1991 87b
  13. Petr Vaněk ZBP7302 84:18 86b
  14. Jiří Kalousek DKP6901 86:00 85b
  15. Ondřej Střelba PGP7510 90:25 84b
  16. Helena Vavrušová PGP6152 91:50 83b
  17. Mojmír Kopečný TAP6402 91:50 83b
  18. Dana Kavková SCP6150 92:56 81b
  19. Jiří Kavka SCP5900 93:02 80b
  20. Daniela Illnerová DKP6651 95:10 79b
  21. Zdeněk Sysel PGP5200 100:52 78b
  22. Zdeněk Přeček SCP5200 102:56 77b
  23. Vít Novák 103:53 76b
  24. Markéta Hrnčálová NER1982 107:23 75b
  25. Milan Vomastek NER1968 107:23 75b
  26. Zdeněk Kučera NER1956 107:23 75b
  27. Vašek Chotětický MAS5200 107:49 72b
  28. Miloš Novák SCP4600 111:19 71b
  29. Bohuslav Hamáček LBE5000 112:56 70b
  30. Silvie Papicová BZP7651 113:37 69b
  31. Štěpánka Pospíšilová BZP7650 113:37 68b
  32. Ladislav Hošek SCP6001 117:52 67b
  33. Eva Tloušťová SCP6950 123:20 66b
  34. Naďa Zavadilová SCP5450 123:20 66b
  35. Petr Motejzík DLP 127:51 64b
  36. Jaromíra Řadová DKP6551 135:03 63b
  37. Saša Surkov DKL0104 149:40 62b
  38. Karel Hlavatý SJP4200 187:20 61b

C – 5,0 km, 11 kontrol, 190 m převýšení

  1. Bořivoj Pilát DKL0500 47:45   60b
  2. Magdalena Škáchová DKP0156 51:53   59b
  3. Petra Škáchová KAM7051 52:30   58b
  4. Marta Dlouhá BZP7851 52:41   57b
  5. Ruth Tachezy DOR6451 53:57   56b
  6. Jitka Klusáková DKP5651 57:14   55b
  7. Jan Beneš DKL6600 58:06   54b
  8. Pavla Mrázová DCE5550 58:14   53b
  9. Jaroslava Benešová DKL7050 58:19   52b
  10. Miluše Procházková DCE5450 59:22 51b
  11. Hana Benešová DKL0050 61:14 50b
  12. Zuzana Škáchová KAM0651 61:30 49b
  13. Viktorie Škáchová KAM0650 61:30 49b
  14. Adam Čech ROZ0601 61:41 47b
  15. Helena Zemková SLA7450 63:23 46b
  16. Aleš Dlouhý PGP0502 63:27 45b
  17. Zdeněk Husák SLA0201 64:41 44b
  18. Amálie Pilátová DKL0450 65:29 43b
  19. Petra Pilátová DKL8051 65:35 42b
  20. Hanka Cabrnochová DKL5550 66:06   41b
  21. Dagmar Skřivanová NER 68:00 40b
  22. Kamil Knotek OLP5701 68:51 39b
  23. Jan Beneš DKL9800 96:27 38b
  24. Antonín Střelba PGP0605 69:52 37b
  25. Jura Surkov DKL0402 70:17 36b
  26. Naděžda Surkova DKL7153 70:17 36b
  27. Kateřina Slavíková PGP6650 72:13 34b
  28. Monika Lohová NER1980 73:37 33b
  29. Matěj Kříž NER 74:18 32b
  30. Dušan Kříž NER 74:18 32b
  31. Marcela Šrůtová PGP6351 75:57 30b
  32. Hugo Weiss DLP0701 77:15 29b
  33. Ondra Husák SLA0600 79:51 28b
  34. Petra Husáková SLA7452 79:51 28b
  35. Richard Řada DKP6701 95:39 26b
  36. František Duda KPY4600 95:47 25b
  37. Drahomíra Syslová PGP5650 98:40 24b
  38. Stano Nosál LBE4600 99:30 23b
  39. Josef Valášek SCP4501 107:03 22b
    Zdeněk Čech ROZ7300   zkrátil   1b
    Vít Škácha KAM0309   zkrátil   1b

D – 2,8 km, 9 kontrol, 75 m převýšení
1.   Julie Dlouhá PGP1051   34:55   21b

  1. Lucie Rousová DKL0251 37:06   20b
  2. Jana Rousová NER1969 37:21   19b
  3. Eliška Voráčková NER 37:50   18b
  4. Vít Störzer NER2007 43:44   17b
  5. Jaromír Pilát DKL0900 43:45   16b
  6. Rozálie Pilátová DKL0750 43:46   15b
  7. Pavlína Zemková SLA0551 46:30   14b
  8. Matyáš Tlustý NER2009 49:34   13b
  9. Radek Pospíšil NER1978 54:36 12b
  10. Veronika Bartoňová PGP1750 62:59 11b
  11. Kryštof Störzer NER2014 70:41 10b
  12. Petr Störzer NER1980 70:41 9b
  13. Vojta Bozděch PGP1010 71:18 8b
  14. Prokop Motejzík DLP 75:35 7b
  15. Kamila Rambová DKP8655 89:10 6b
    Lucie Pelikánová MFP6950   zkrátila   1b
    Pavel Šrůta PGP3802   zkrátil   1b

S případnou reklamací se ozvěte a můžete mi napsat svou registračku, jestli u vašeho jména ve výsledcích chybí.

Díky za účast a zase někdy naviděnou.

 

A kladenští?
No, čekal jsem, že nás poběží víc. Závod za barákem, proč se neproběhnout..někdo si dal práci s přípravou akce, proč toho nevyužít….

Lucie a Jana zvládly D moc pěkně, v patách měly Jaromíra s Rozárkou, Matyáš s tátou v klidu a přesně déčko obešli.
Bořík na céčku kvalitní výkon, Benešovi se srovnali v popředí v pořadí Honza, Jája, Háňa, Honzovi mladšímu to tentokrát nesedlo. Před něj se vmáčkly Amálka s Petrou a Hankou, myslím, že se svým výkonem byly spokojené. Jura s Naděždou jako vždy statečně.
Miro s rýmičkou (přehlásil se z A) na béčku hodně vysoko, pro Sašu to bylo dobrodružství, a dal to.
V áčku parádně zkušeně a s energií Šéma, Lukášovi asi chybí víc klidu, fyzicky na to má.
Velmi dobře se s terénem a mapou poprali kamarádi přespolní běžci, kteří v Libušíně natočili trochu jiné, tvrdší, kilometry, než obvykle.

S mapou za kněžnou Libuší – POKYNY (+tratě a přihlášení)

S mapou za kněžnou Libuší
aneb měřený orientační trénink na klasické trati nedaleko Kladna

Sraz
prezentace (9:30 – 10:15), převlékání, úschova věcí, záchody, start, cíl:
Libušín, bývalá hasičská zbrojnice, Nábřeží č.p. 15,
https://mapy.cz/s/2lpCG
50.1676289N, 14.0558728E
Ve zbrojnici je vytopený sál s židlemi, prosím, buďte čistotní, připravili mi tam
kýbl a hadr, až to skončí

!!!Parkování!!!
Parkujte výhradně na place mezi ulicemi Na Letné a Přemyslova (vjezd od
kruháku z ulice Na Letné)
https://mapy.cz/s/2nM5O
50.1686917N, 14.0554781E
Nejezděte ke zbrojnici, neparkujte v ulicích
Od parkování ke zbrojnici to je pěšmo 200 metrů

Startovné
30 Kč předem přihlášení, platba na místě
50 Kč přihlášky předem nepřihlášených na místě
členové KOB Kladno v obou případech 0 Kč

Start
hromadný všickni, všeckny kategorií v 10:30 hodin, na trávníku před vchodem
do zbrojnice

Cíl
Stejné místo, jako start
!!!!při doběhu na vás možná budu křičet doběhový čas – pamatujte si ho chvíli
prosím, než ho zapíšu do průkazky, děkuji

Mapa
1 : 15 000 (trať D 1 : 10 000), ekvidistance 5m, většinou v kvalitě OB, místy
(schválně) omezený počet informací (netýká se kategorie D), stav tak nějak 2016
– 2018
město mapováno stylem – ulice, silnice, cesta (běžím) + zelená privátní plocha (tam nelezu)
dodržujte toto schema, někde jsou novostavby v různém stupni rozestavěnosti,
láká to k vběhnutí dovnitř, ale na 2. straně narazíte na plot nebo zedníka…
a hlavně – všichni stejný podmínky!
mapa není vodovzdorně upravena a je formátu A4
rozdíly mapa / skutečnost jsou malé, trochu vykáceno

Kontrola vypadá
Lampion (klasická velikost nebo menší z tréninkové sady)  + visící kleštičky

Průchod kontrolou
Zaznamenáš kleštičkami do papírové průkazy – tu obdržíš na prezentaci, vpiš
jméno, registračku, trať

Terén
Poměrně kopcovitý (jsme v ďolíku, nahoru musí vylézt každý..), hluboká divoká
údolí vybízejí k přemýšlení o volbě postupů
hodně různých komunikací, průběžnost většinou dobrá, místy až tak moc zase ne

WC
Přijeďte vyčůraní a vykakaní…trochu žertuji, ale zdvořile upozorňuji, že záchody
jsou v sále v počtu 1 + 1, nenavštěvujte tedy zařízení na poslední chvíli, ať se to
nezasekne

Silnice
Kromě kategorie D se občas s nějakou silnicí potkáte, buďte ostražití
Kategorie D má (jako ostatní) část tratě ve vsi, tak taky opatrně

Další info
V restauracích Motoklub u Toma (60 m jižně od zbrojnice) a Komunál (160m
jihozápadně od zbrojnice) možno pokračovat v zábavě u stolu
Kontroly v nejsou na žádných hnidách, máme přípravné období, je to spíš o hrubé
práci, ne ňuchání
V sále zákaz vstupu na balkon (havarijní stav, nevím, jestli budou dveře zamčené)
Informace na http://kobkladno.unas.cz/SV16/index.html či pavel.vins@zaket.cz,
či po 20. hodině +420 604 266 113

Akce je měřeným tréninkem, každý se účastní na vlastní nebezpečí

TRATĚ
A – 11,8 km, 19 kontrol, 370 m převýšení
B – 7,8 km, 13 kontrol, 270 m převýšení
C – 5,0 km, 11 kontrol, 190 m převýšení
D – 2,8 km, 9 kontrol, 75 m převýšení

 

Přihlášení

A
Petr Chalupa NER1985
Jarda Tomeš DKP8109
Jiří Vítek DKL7300
Martin Štíbal NER1988
Kačka Štíbalová NER1989
Miro Pilát DKL7900
Martin Fučík NER1985
Petr Šemelík DKL6901
Ivo Lohr SCP6801
Dominika Plochová DKP8651
Jiří Ramba DKP8606
Jan Kabát EKP6912
Antonín Procházka DCE5500
Viktor Slavík PGP6300
Tomáš Janovský PGP6401
Tomík Janovský PGP0101
Vanda Králová BZP8750
Jaroslav Hlaváč SCP9205
Katka Dlouhá NER1985
Lucka Slavíková PGP9150
Jiří Fišer SLP8503
Jiří Slabý NER1988
Jakub Illner DKP6601
Hynek Urban 46C6801
Dan Dvořáček NER1979
Pavlína Pecoldová NER1984

B
Iva Mědílková, EPC7160
Miloš Novák SCP4600
Naďa Zavadilová SCP5450
Petr Vaněk ZBP730
Ladislav Hošek SCP6001
Antonín Šindelka DLP7200
Helena Vavrušová TAP6152
Surkov Saša DKL0104
Vašek Chotětický MAS5200
Jiří Kavka SCP5900
Dana Kavková SCP6150
Jaromíra Řadová DKP6551
Eva Tloušťová SCP6950
Marcela Konečná EKP7257
Zdeněk Přeček SCP5200
Martin Kabát PGP0408
Karel Hlavatý SJP4200
Zdeněk Kučera NER1956
Ondřej Čadek NER1991
Václav Dobeš KPY5701
Kateřina Janovská PGP9850
Petra Janovská PGP7355
Ondřej Střelba PGP7510
Petr Doubek SLA7000
Martina Bochenková DKP8758
Petr Motejzík DLP
Markéta Zelená PGP5850
Jiří Kalousek DKP6901
Štěpánka Pospíšilová BZP7650
Lenka Křížová
Dušan Kříž
Daniela Illnerová DKP6601
Silvie Papicová BZP7651
Marek Andrejs NER1987
Bohuslav Hamáček LBE5000
Ondřej Silný PHK7906

C
Aleš Dlouhý, PGP0502
Marta Dlouhá BZP7851
Bořík Pilát DKL0500
Amálka Pilátová DKL0450
Petra Pilátová DKL8051
Lucie Pelikánová MFP6950
Surkova Naděžda DKL7153
Surkov Yura DKL0402
Adam Čech ROZ0601
Zdeněk Čech ROZ7300
Richard Řada DKP6701
Jája Benešová DKL7050
Jan Beneš DKL660
Jan Beneš DKL9800
Hana Benešová DKL0050
Stano Nosál LBE4600
František Duda KPY4600
Miluše Procházková DCE5450
Pavla Mrázová DCE5550
Kateřina Slavíková PGP6650
Vít Škácha KAM0309
Petra Škáchová KAM7054
Magdalena Škáchová KAM0156
Viktorie Škáchová KAM0650
Zuzana Škáchová KAM0651
Josef Valášek SCP4501
Helena Zemková SLA7450
Jitka Klusáková DKP5651
Antonín Střelba PGP0605
Marcela Šrůtová PGP6351
Dagmar Skřivanová NER
Barbora Klusáková DKP9157
Kamil Knotek OLP5701
Petra Husáková SLA7452
Zdeněk Husák SLA0201
Ondřej Husák SLA0600
Kateřina Škarková PGP9955
Jiří Cabrnoch DKL5400
Hanka Cabrnochová DKL5550

D
Lucie Rousová DKL0251
Jana Rousová NER1969
Julie Dlouhá, PGP1051 (poběží s tátou)
Rozárka Pilátová DKL0750
Jaromír Pilát DKL0900
Matyáš Tlustý NER2009
Erika Panenková NER1987
Pavlínka Zemková SLA0551
Pavel Šrůta PGP3802
Eliška Voráčková NER
Prokop Motejzík DLP
Vojta Bozděch PGP1010
Radek Pospíšil NER1978
Matěj Kříž
Jana Roubíčková NER1952
Vít Störzer NER2007
Šimon Störzer NER2010
Kryštoj Störzer NER2014
Petr Störzer NER1980
Kamila Rambová DKP8655

Mapovali jsme tělocvičnu

Dnešní trénink v tělocvičně jsme pojali trochu netradičně, mapařsky. Po tělocvičně jsem rozmístila švédské bedny, kozu, kužele a pěnové krychličky a děti měly za úkol vše zmapovat a zakreslit. Myslela jsem, že s tím budou brzy hotové, ale většina z nich to pojala velmi zodpovědně, krokovala vzdálenosti mezi objekty a pilně vše zakreslovala…..po vytvoření map pak každý s tou svou dále pracoval – zkusili jsme si mezi objekty chodit a dodržovat naše dvě hesla, tedy „palec na mapu“ a „sever na sever“, po té jsme si ještě postavili malý závod a zasoutěžili si. Nejrychleji zvládla tělocvičnový minisprint Amálka, těsně před Šimonem a Rozárkou. Na jiný program nám dnes moc času nezbylo, ale nevadí – děti získaly určitý náhled na to, jak je třeba v prostoru s objekty pracovat, všímat si jejich vzájemného postavení i velikosti….a to se jim při další práci s mapou určitě bude hodit!

V náhledovém obrázku vidíte jednu z vytvořených mapiček, i s postaveným minisprintem 🙂

Příští trénink bude asi víc zaměřen na fyzičku, na pohyb, povede ho Jirka D.