Mistrovství a Veteraniáda ČR ve sprintu, 19.5.2018

Část oddílu se v sobotu zúčastnila mistrovského závodu v Táboře. Do vlastního M-ČR se kvalifikoval Lukáš v kategorii H20, kromě něj do Tábora vyrazili ještě 4 veteráni, jeden žáček a jedna dorostenka 🙂

Lukáš si v mistrovském závodě nepočínal vůbec špatně, skončil 29. z 38 borců se ztrátou 5:03 na vítězného Tomáše Křivdu. Mistrovské kategorie startovaly od 10:30 hod., my ostatní jsme do Tábora dorazili až později, protože start veteraniády a veřejných kategorií byl až ve 14:15 hod. Lukáše jsme potkali cestou z cíle a byl celkem spokojený 🙂

V centru Tábora nás čekal závod, kdy se muselo stále koukat do mapy, stále kontrolovat a počítat úzké uličky, hlava jela celou dobu na plné obrátky 🙂 Mně i Honzovi se bohužel nepodařilo uličky uhlídat, každý jsme na trati vyrobili jednu větší chybu, což nás stálo dobrých 10 míst v celkovém pořadí. Chyboval i Michal, Sláva žádnou větší chybku nevykouzlil a skončil tak těsně pod bednou. Moc hezky si vedl v H10C i Máťa, který skončil v půlce závodního pole a byl spokojen. Spokojena byla i Hanička, která běžela pěkně plynule, bez větší chyby a vybojovala pěkné 5. místo.

I když jsme úplně nezazářili, závod se nám moc líbil, centrum Tábora bylo opravdu pěkné a tratě hezky postavené.

Ti, kteří nejeli, mohli M-ČR sledovat v přímém přenosu na ČT sport (my jsme si to pustili po návratu ze záznamu :-)).

Na stránkách závodu je spousta fotek i video, atmosféru vydařeného závodu tak můžete alespoň částečně nasát!