1. Oblastní žebříček

Tak už to začalo! V neděli 24.3.2019 se 40 borců z našeho oddílu (+ nějaký ten doprovod) vydalo na první žebříčkové závody k Terezínu, do Travčic.

Čekal nás mírně zvlněný, poměrně zarostlý les s hustou sítí komunikací. Nevím jak v jiných kategoriích, ale u nás stavitel na trati minul většinu zajímavých terénních detailů a závod byl více-méně jen o běhu a o tom, jestli se někdo zasekl v trní nebo měl štěstí a zvolil postup kousek vedle…pro děti to na rozběhání asi nebylo úplně špatné a někteří si závod docela pochvalovali, já se ale těším příští týden na Kejkol, kde- jak doufám – bude trať mapově zajímavější.

Některé výsledky našich borců jistě stojí za vyzvednutí – začneme hned u těch nejmladších, výborně zaběhla Kačka v D10F, Barča také bojovala. V D12 se nejvíce dařilo nejmladší Elišce, Verča a Rózka si pobyly v lese o něco déle. V D14 slušně běžela Zdenička, Lucka po nemoci asi trochu bojovala sama se sebou. Amálka svůj první závod v D16 zaběhla pěkně, za první dívkou z oblasti zaostala jen 6 minut. V D18 Lucka vykouzlila dvě velké chyby, na Zuzku to bylo dlouhé. Pěkný výkon podala Hanička v D20, při prvním závodě v této kategorii skončila 5. z 9, v oblasti druhá. V D21K bojovala Denča, v D35K Terka a Petra, Terka na krásném 5. místě. Zdena v D45K byla spokojena, že to dala, já v D45L skončila trochu před půlkou a trať udolala i Katka. V D55 pěkně zaběhla Hanka (5.), na záda jí zdatně dýchala Stáňa, které tímto tleskám. V H10 bojoval zdatně Jaromír, v H14 jeh bratr Bořík, v oblasti první! Ani Pepča se při svém prvním ostrém startu neztratil a nechal za sebou ještě pěknou řadu soupeřů. Na Vendu byl závod v H18 asi příliš dlouhý, moc se nedařilo ani Lukášovi v H21L. V H35K na krásném druhém místě skončil Marek, statečně bojoval i Jirka L. V H35L ověřil svou běžeckou zdatnost Miro (7.), 13. byl Šéma, který ze závodu nebyl dvakrát nadšený. Jirka D. se nakonec přehlásil do H45K, kde obsadil 3. místo. Silné zastoupení jsme měli v H65, nejrychlejší byl Standa, kousek za ním skončil Vašek CH., na Cábu to byl asi také moc běžák. V T1 podal pěkný výkon Michal, Honzík se pomalu rozběhává…V TF nejlépe z našich bojoval Vítek, kousek za ním skončila Zuzanka a bojoval tu i Áďa s Aničkou. V Z1 zabojovala Terka J., pěkně běžel i Jiřík s maminkou. Šimi se s tratí H12 trochu pral, nakonec nedokončil…ale nevadí, sezóna teprve začíná!

Tratě byly poněkud delší, než jsme čekali, deklarované převýšení třeba na naší trati bylo dvojnásobné….ale abych pořád jen nekritizovala, organizace závodu byla v pohodě, nikde se nic „nezaseklo“, počasí nakonec docela vyšlo, takže berme to jako rozběhání na úvod sezóny 😉