Mistrovství ČR ve sprintu a sprintových štafetách, 18. – 19.5.2019

Letošní sprintové vrcholy přinesly KOB Kladno dvě medaile. Sláva Fujan vybojoval bronz v kategorii H70, štafeta stříbro v kategorii DH260.

O víkendu 18. + 19. 5. 2019 uspořádal OK Lokomotiva Pardubice (LPU) dvě sprintová Mistrovství ČR – v sobotu sprint jednotlivců v Čáslavi, v neděli sprintové štafety v Pardubicích.
Mistrovství ČR ve sprintu mělo v sobotu centrum na atletickém stadiónu Vodranty v Čáslavi. Běželo se v historickém centru města Čáslav, v přilehlých parcích, ve vilové čtvrti, v městském lesoparku a ve sportovních areálech. Byly to rychlé závody, tratě orientačně ne nejnáročnější, ale o to rychleji se muselo běžet. Vyšlo počasí, skoro celý den svítilo sluníčko. Ve všech kategoriích startovalo víc než tisíc závodníků. Devítičlennou  výpravu KOB Kladno tvořili převážně veteráni a Sláva Fujan v kategorii H70 po výborném výkonu obsadil třetí místo a získal tak bronzovou medaili. Pro KOB Kladno to byla mistrovská medaile po desetiletém medailovém půstu.

3. Fujan Sláva                             14:25   + 0:51

Mistrovství a Veteraniáda ČR sprintových štafet proběhla v neděli v pardubické čtvrti Polabiny s centrem na louce u Labe, běželo se mezi panelovými domy, ale i v lesoparku se slepými rameny Labe v naprosté rovině. Několik kontrol bylo v členitém areálu BMX, kde bylo třeba zachovat rozvahu při mapování. Běželo se za krásného téměř letního počasí. Závod dospělých proběhl v přímém televizním přenosu na ČT Sport, před ním proběhl závodd dorostenců a na závěr závod veteránských kategorií.

Výprava KOB Kladno byla skromná, startovala pouze sprintová štafeta veteránů v kategorii DH 260, která ale dosáhla na stříbrnou medaili. Štafetu rozbíhala Staša Rančáková, která přiběhla těsně třetí, ale před největšími favority. Na druhém úseku navázal Sláva Fujan na svůj sobotní výborný výkon a vytáhl štafetu na vedoucí pozici. Na třetím úseku Jiří Cabrnoch ztratil v areálu BMX a pustil do vedení favorizovanou štafetu ze Žďáru nad Sázavou a na závěrečném čtvrtém úseku Hana Cabrnochová již druhou pozici udržela.

Nedělní výsledky KOB Kladno:

DH260

2. DKL 1 KOB Kladno 80.06 + 8.50