Podzimní soustředění mládeže – shrnutí

Navazuji na Jájino shrnutí, které poslala mailem.

Od soboty 26.10. po obědě, do středy 30.10. po obědě jsme pobyli v krásném kraji v okolí Tisu u Blatna, zázemí jsme měli v penzionu pod hradem Rabštejn.
Zdejší o-terény jsou historicky poměrně hodně využívané. V roce 1991 se mezi Rabštejnem a Žihlí běžela klasická trať Mistrovství světa (vítězové Katalin Oláh a Jörgen Märtensson, 3. Jana Galíková, 4. Jana Cieslarová, 9. Marcela Kubatková, 8. Josef Hubáček, 13. Tomáš Prokeš).
V následujících letech se zde konala řada závodů národní i oblastní úrovně, do Poustek a Sklárny se jezdilo na soustředění, o Velikonoce bývalo v širém kraji velmi živo.
Naposledy se sem vypravilo několik týmů KOB Kladno na počátku října na MČR štafet a družstev.
Terén je zde velice pěkný, od hrubých prudkých kamenitých svahů (zde jsme tentokrát neběhali), po mírně zvlněný poměrně průběžný jehličnatý les, s kopečky osázenými kameny a skalkami (byli jsme) – pro orientaci i běh slast.

Z pohodového penzionu u kamenného mostu nad řekou Střelou jsme 2x denně – po snídani a obědě – vyjížděli přímo k Tisu, kde se konal vždy jiný druh mapového tréninku.
O jejich stavbu „u stolu“ jsme se podělili, před startem jsme buď hromadně, nebo někteří z nás, roznesli kontroly a po tréninku zase sebrali. Na start jsme chodili většinou do 1,5 km od parkování, procházky po místních loukách s mokřady byly romantické, některé tréninky byly přímo od aut.
K mírnému a velmi milému překvapení vyšlo i počasí, oproti předpovědi nespadla ani kapka, pravda, poslední 2 rána jsme oškrabovali led ze skel aut, ale pak vždy vysvitlo sluníčko a byla pohoda.

Soustředění bylo na vysoké úrovni.
Počínaje kvalitním zázemím v penzionu, přes skvělý a skvěle zmapovaný terén, po pěkně postavené a zorganizované tréninky, klapající organizaci, večerní aktivy a příjemnou zábavu.
Bude fajn, když ještě víc členů oddílu uslyší na pozvání na soustředění, na závěrečný závod (v pohodově dostupné vzdálenosti), o žádosti na přípravu závodu nemluvě.
Byl to parádní, kolektivní, zážitek.

Na rajčeti je hromada fotek, jestli ještě někdo má, může dát k dispozici.

Výsledky jednotlivých tréninků:

Okruhy:

O1
1. Matěj 6:36
2. Miro 6:50
3. Lukáš 7:11
4. Jája 8:00
5. Eliška R. 11:23
6. Vašek 13:00
7. Eliška Ch. 13:21
8. Jaromír 14:58
9. Rózka 15:04

O2
1. Miro 8:18
2. Matěj 9:05
3. – 4. Venda 10:24
Jaromír 10:24
5. Jája 11:15
6. Lukáš 11:53
7. Pepa 14:00
8. Eliška Ch. 14:03
9. Zuzka 14:14
10. Háňa 15:23
11. Vašek 15:40
12. Eliška R. 15:57
13. Rózka 23:46

O3
1. Miro 11:10
2. Matěj 11:20
3. Lukáš 15:16
4. Pavel 15:26
5. Venda 16:04
6. Vašek 19:10
7. Zuzka 20:23
8. Pepa 20:58
9. Háňa 32:45

Dohledávky:
1. Pavel 14:15
2. Matěj 15:44
3. Miro 15:47
4. Lukáš 22:53
5. Pepa 24:25
6. Háňa 27:54
7. Vašek 30:01
8. Zuza 32:15
9. Róza 32:57
10. Venda 34:15
11. Eliška Ch. 35:09
12. Jaromír 43:59
13. Eliška Ch. 46:15

Vrstevnicovka:

Kratší:
1. Pepa+ Jaromír 36:13
2. Venda + Róza 48:19
3. Elišky 56:52

Delší:
1. Lukáš 28:00
2. Pavel 31:23
3. Miro 31:37
4. Jája 34:16
5. Vašek 55:41
6. Háňa+Zuza 59:39

Štafety:
1. Pavel + Jaromír 30:00
2. Matěj + Eliška Ch. 32:32
3. Miro + Eliška R. 34:59
4. Jája + Pepa 38:07
5. Lukáš + Rózka 38:29
6. Zuza + Háňa 41:56
7. Vašek + Petra 44:15

Kontrolní závod:

Trať 1:
1. Jaromír 21:08
2. Eliška Ch. 27:04
3. Rózka 30:58
4. Eliška R. 31:56
5. Šimi 36:44

Trať 2:
1. Petra 39:5
2. Pepa 48:51
3. Katka 48:53
4. Zuza 49:11
5. Háňa 50:33

Trať 3:
1. Pavel 27:00
2. Matěj 29:01
3. Lukáš 30:51
4. Miro 36:05
5. Vašek 43:33
6. Venda 45:07
7. Jája 48:53

6. podzimní Oblastní žebříček, tentokrát sprint, se konal v neděli 20.10.2019 v Kostelci nad Černými Lesy

Závod ve sprintu uspořádali ve spolupráci SK GORDIC Praha Kačerov (MKP) a Sokol Kostelec n. Č. l. (KNC). Shromaždiště bylo v zajímavém areálu místního pivovaru, závodilo se v centru městečka a v areálu místního zámku, kde bylo potřeba obzvláště pečlivě mapovat, protože kontroly byly v zámeckých příkopech, na hradbách a kdo netrefil správný průchod, musel hodně obíhat nebo se vracet.

Závodníkům KOB Kladno se ale dařilo, Hanička a Sláva zvítězili, Hanka byla druhá a i další vybojovali pěkná umístění.

D12 1.00 km, 10 kontrol

25. Chudobová Eliška         18:39   + 6:30

28. Pražanová Veronika       19:02   + 6:53

D14 1.40 km, 10 kontrol

17. Kohoutová Zdeňka         16:23   + 5:46

D20 1.60 km, 12 kontrol

 1. Benešová Hana            20:04         

D45 1.60 km, 12 kontrol

10. Benešová Jaroslava       20:28   + 3:31

39. Kohoutová Zdeňka         36:37   + 19:40

D55 1.60 km, 10 kontrol

  2. Cabrnochová Hana         19:58   + 1:40

H14 1.60 km, 10 kontrol

27. Kubáč Josef               19:07   + 7:29

H18 1.80 km, 12 kontrol

  4. Kohout Václav            17:49   + 2:31

H21L 2.50 km, 14 kontrol

67. Beneš Jan                28:19   + 11:30

H35 2.30 km, 13 kontrol

10. Šemelík Petr             20:13   + 1:47

35. Jedlička Michal          26:59   + 8:33

H45 1.80 km, 12 kontrol

12. Beneš Jan                18:35   + 3:20

38. Kohout Zdeněk            34:41   + 19:26

H65 1.40 km, 10 kontrol

  1. Fujan Sláva              15:00         

  4. Cabrnoch Jiří            16:50   + 1:50

5. podzimní Oblastní žebříček se konal v sobotu 19.10.2019 v Olešné u Rakovníka

Závod na krátké trati uspořádal OK Rakovník (JES) na mapě NA BORECH, v prostoru, který ještě nikdy pro OB nebyl zmapovaný, takže tentokrát jsme neměli představu, co nás v lese čeká. Ke Středočeské a Pražské oblasti se tentokrát připojila i oblast Západočeská, takže účast opět překročila tisícovku závodníků. Za KOB Kladno startovalo 23 závodníků, takže naše účast byla početná.

V lese bylo docela dost podrostu, hlavně ostružin, a to i v místech, kde v mapě byl bílý les, projevila se asi i kůrovcová kalamita, uprostřed lesa byla velká paseka. Jinak v lese nebyly velké kopce, ani těžké mapové nástrahy a tk uspěli ti, kterým ostružiny moc nevadily.

V neděli se na stejném místě konal závod pro Západočeskou oblast, ale i pár závodníků KOB Kladno mu dalo přednost před sprintem v Kostelci nad Černými Lesy. 

SOBOTA:

D10 2.20 km, 15 m, 7 kontrol

22. Šeborová Kačka           28:56   + 12:16

D12 2.30 km, 20 m, 7 kontrol

24. Chudobová Eliška         29:26   + 11:28

41. Pražanová Veronika       44:39   + 26:41

D21K 3.20 km, 45 m, 11 kontrol

 9. Benešová Hana            43:22   + 11:48

D35 3.90 km, 50 m, 14 kontrol

21. Šeborová Tereza          44:24   + 11:00

D45 3.50 km, 70 m, 13 kontrol

 3. Benešová Jaroslava       38:42   + 3:18

D55 3.10 km, 40 m, 10 kontrol

  7. Cabrnochová Hana         43:38   + 6:37

  8. Rančáková Stáňa          44:00   + 6:59

H10F 1.90 km, 20 m, 7 kontrol

     Lukavský Vít             DISK         

H14 3.50 km, 70 m, 13 kontrol

35. Kubáč Josef              56:35   + 25:39

H18 3.90 km, 50 m, 14 kontrol

 8. Kohout Václav            44:40   + 14:09

H21K 3.70 km, 65 m, 14 kontrol

7. Beneš Jan                51:08   + 22:11

H21L 6.00 km, 100 m, 22 kontrol

50. Jakovec Petr             54:40   + 16:40

H35 4.10 km, 70 m, 15 kontrol

  5. Šemelík Petr             33:28   + 3:12

 64. Jedlička Michal          60:08   + 29:52

 65. Lukavský Jiří            60:41   + 30:25

H45 4.00 km, 60 m, 14 kontrol

37. Beneš Jan                48:22   + 19:09

H65 3.20 km, 45 m, 11 kontrol

  2. Fujan Sláva              35:52   + 0:02

  7. Chotětický Václav        39:57   + 4:07

 13. Cabrnoch Jiří            43:00   + 7:10

 25. Šorm Miroslav            57:14   + 21:24

TF 1.90 km, 20 m, 7 kontrol

  6. Datel Adam               26:50   + 4:41

 14. Datlová Anna             34:05   + 11:56

NEDĚLE:

D45    3.30 km, 45 m, 16 kontrol

6. Rančáková Stáňa       39:18  + 7:50

H65    3.40 km, 65 m, 14 kontrol

3. Chotětický Václav     39:36  + 4:07

7. Šorm Miroslav         51:59  + 16:30

Sepsal Cába

Výsledky MT 23.10.2019

Dnes jsme zakončili letošní středeční mapové tréninky, příští středu se vracíme z podzimního OB soustředění a další středu už budeme trénovat v tělocvičně.

Sešli jsme se na samém okraji Kladna u Smečenské ulice a proběhli se kouskem lesa Mrákav, kde to bylo překvapivě pěkné – les poměrně čistý, dobře průběžný, s tenkými romantickými pěšinkami…

Připraveny byly tři tratě, na nejkratší se o vítězství poprali Kačka s Filipem, v prostřední holkám utekl Máťa a nejdelší s přehledem oběhl Pepča.

DH10 – 2,0km/6 ko:

  1. Filip 30:25
  2. Kačka 31:30
  3. Áďa+Anča+Jirka 38:27
  4. Marcela + houf dětí (Terka, Pepa, Ema) 38:55
  5. Barunka + Julinka 73:12

DH12 – 2,7km/9ko:

  1. Máťa 31:23
  2. Eliška R. 36:19
  3. Anička 38:11
  4. Janka 42:20

DH14 – 3,3km/10ko:

  1. Pepča 29:42
  2. Marek 38:00

V sobotu odjíždíme do Rabštejna, budeme trénovat v pěkných terénech letošního M-ČR ve štafetách u Tisu u Blatna, tak se moc těšíme 🙂

Ve středu 6.11. bude první trénink v tělocvičně 6.ZŠ, sraz v 16:05 před vchodem do budovy školy.

Výsledky MT 16.10.

Sešli jsme se nad Kameňákem, na mapě Mrákavy 2016 byly připraveny 3 normální o-tratě.
DH10 pro minimálně zkušené, DH12 pro trochu zkušené a Brutál pro ty, co si chtěli zabojovat.

A jak to dopadlo:

DH10 – 2,4 km / 9 kontrol / 75 m převýšení
Aneta H. 24:03
Jirka L. se Zuzkou 57:05
Anička a Adam a Ondra pod dohledem Jirky 58:44
Kryštof a Máťa 59:23
Vítek 59:42
Kačenka 68:59
Julinka a Barča 70:54

DH12 – 2,7 km / 8 kontrol / 85 m převýšení
Pepa 25:22
Máťa 27:50
Verča 36:40
Jana P. 49:40
Eliška 53:02

Brutál – 4,2 km / 10 kontrol / 190 m převýšení
Honza H. 35:44
Marek S. 55:15
Kačka P. 56:24

Díky, hezky jsme se proběhli, bylo pěkné počasí, jen už se dny viditelně krátí..