Štafety mládeže 16.9.2020

Ve středu 16.9. jsme místo tréninku vyrazili s dětmi na žákovské štafety. O mně je asi známo, že mám štafety ráda, je v tom vždycky jakýsi náboj navíc, má to prostě svou specifickou atmosféru….a tak jsme složili 3 žákovské štafety, jednu štafetu open a ve středu odpoledne vyrazili do Prahy -Lhotky, kde pořadatelé ze Zvole připravili tratě, které byly pro kategorie DH10 a DH12 docela v pohodě, pro tratě D14 a open však rozhodně nebyly zadarmo. Organizace závodů byla na jedničku, vše bylo perfektně zvládnuté, vše běželo tak, jak mělo…. Postupně se na startovní čáru postavili Áďa, Rózka, Máťa a Silvie a my ostatní jsem se přesunuli na diváckou kontrolu, abychom naše první úseky neprošvihli. První dorazil Áďa a Víťa se šel chystat na start….Áďa zvládl svou trať za 16 minut a Víťa vyrazil na svůj úsek patnáctý, jen pět minut za první štafetou. Mezitím proběhl diváckou kontrolou Máťa, který pobyl na trati 25 minut a předával Aničce, která vyrážela do lesa 22. se ztrátou téměř 10 minut. Běžela parádně a svým 12.místem na úseku (20 min.) vytáhla štafetu na 18. místo. Třetí se na divácké a v cíli objevila Rozárka, která oběhla trať za 30 minut a předávala Elišce 7. Chvíli po ní přiběhla z první úseku Silvie v kategorii open, ta zvládla trať také za 30 minut, tyto štafety však startovaly až v poslední vlně….Brzy se objevil v cíli Vítek, strávil v lese 20 minut a předával na krásném 12. místě. Štafetu přebíral Filip, kterého jsme jako nejrychlejšího postavili na poslední úsek, aby na doběhu mohl osvědčit své kvality. Byli jsme však svědky malé sportovní tragédie, Filip vynechal závěrečný „pytlík“ a štafeta byla diskvalifikovaná. Filip to obrečel, ale kluci mu to odpustili 🙂

Mile překvapil Kuba, který byl z lesa rychle zpátky (za 23 minut) a posunul štafetu na konečné 15. místo. Holky v D14 podaly vyrovnané výkony, Eli byla na trati 35 minut a Majda 34 a doběhly na pátém místě. V kategorii open byli Silvie i Jirka na trati zhruba 30 minut, Danča se ale sekla na první kontrole, kterou hledala asi 20 minut, pak už ale zvládla trať v pohodě a v cíli sklidila zasloužený potlesk 🙂

I parádní počasí přispělo k tomu, že na shromaždišti byla super nálada, děcka statečně bojovala a i přes malý Filipův „flíček“ jsme si akci všichni užili.

Na rajče dám pár fotek, abyste atmosféru štafet mohli i vy nasát…