V rychlosti o dvou prázdninových vícedenních závodech..

Asi všichni byli natěšeni, po několikaměsíční covid závodní pauze, na pořádné orienťáky.
Na konci prázdnin dali pořadatelé z Pragovky a Turnova možnost zaběhnout si „u nich“.

Od pátku do soboty 14. – 16.8. jsme vyrazili do Tisu u Blatna. V krásném, příjemně náročném terénu, kde se loni běželo MČR štafet a družstev a pak jme tam byli na podzimním soustředění, byly připraveny 3 etapy. Les je většinou dobře průběžný, je v něm hodně cest, kopečky jsou tak akorát, krásné a náročné jsou partie mírně zvlněného terénu s kamínky, kameny a skalkami. Orienťák je tu pošušňáníčko.
Páteční krátká trať nás zavedla do v několika posledních letech nezmapované oblasti (jinak ale byl tento les použit pro klasickou trať Mistrovství světa v roce 1991), sobotní klasika i nedělní zkrácená klasika se běžely v z podzimu známém terénu.

V parádním světle se ukázali Jirkové – Jirka, který v kategorii H65 vybojoval 2. místo a Datel, který v H45A obsadil místo 3.

Výběr z výsledků – umístění členů KOB Kladno:
D 60
6. Staša Rančáková (umístění v jednotlivých etapách 11. – 10. – 4.)
6. Sláva Fujan (5. – 6. – 12.)

Tradiční a kultovní prázdninovou akcí jsou Pěkné prázdniny v Českém ráji.
Letos v termínu 21. – 23.8. a tradičně završovaly letní soustředění mládeže, které, pod Jájiným vedením, se konalo v nedalekých Pelešanech.
Naše účast byla silná, většina pokračovala po soustředění, někteří přijeli přímo na závody.
Pořadatelé využili pro tratě závodů nádherné terény Českého ráje v okolí Malé Skály u Turnova, stavitelé připravili tratě opravdu náročné.
1. etapou byl sprint, běželo se okolo mohutného pískovcového bloku bývalého skalního hradu Vranov, některé kategorie probíhaly bludištěm cestiček, schodů a komnat, vytesaných ve skále.
Pro 2. a 3. etapu využili pořadatelé terén legendární Drábovny, kde není nic jiného, než skály a kameny a kopce, jak prase.
Hlavně E2 byla opravdovou zkouškou, s Jájou jsme se shodli, že takhle těžký závod jsme ještě neběželi. Nebyl snad ani metr, kdy by člověk neprolézal skalami, nehledal správný průchod, nebo skalní blok a modlil se, aby kontrola byla skutečně tam, kde si myslí..
Dařilo se Jáje, která sice s výkony nebyla úplně spokojena, ale prodala svou zkušenost a bojovnost, v prestižních D50 byla 7.

HDR
7. Matouš Drašar (3. – 12. – 19.)
20. Matyáš Janda (20. – 24. – 31.)
D12
24. Eliška Chudobová (25. – 27. – 28)
D14 nedokončila Magdalena Drašarová (31. – disk – 26.)
D16 nedokončila Marie Kadlecová (32. – disk – 31.)
D18 34. Lucie Rousová (32. – 37. – 30.)
D20 15. Hana Benešová (18. – 17. – 17.)
nedokončila Zuzana Horychová (19. – disk – 16.)
D40
nedokončila Dana Drašarová (60. – disk – 56.)
D45
45. Kateřina Jandová (44. – 49. – 49.)
D50 7. Jaroslava Benešová (14. – 7. – 10.)