Čertovská pětka, Unhošť, 26.11.2016

Klasický, a čím dál populárnější, unhošťský přespolní běh není „pětka“, ale o něco více – 5,7 km.
Letos absolvovalo rekordních 231 účastníků, což je na „okresní poměry“ neuvěřitelné číslo.
Že by lákaly andělské, mikulášské, ale hlavně samosebou čertovské, kostýmy..?

Mezi tou haldou účastníků se ukázala i řada orienťáků, současných i minulých, několik nás bylo i z KOB Kladno.
Závod mužů vyhrál ve velmi dobrém čase, 13 vteřin za traťovým rekordem, mladý kladenský atlet Vít Hlaváč, závod žen vyhrála též velmi dobrým časem orienťačka Vlaďka Hrstková, za traťovým rekordem taky orienťačky Kamila Gregorové zaostala 1:19.

Velmi dobře se ukázali Honza mladší a Matěj, kteří sváděli souboj spolu a se Šémou, nejrychlejší byl nakonec Honza. Vylepšili si své nejlepší časy, Honza o 36 vteřin, Matěj dokonce o 3:29! Oběma blahopřání!
V nejmladších veteránech z nás nejlíp Šéma, Jirka D. a Pavel V. nastoupili na závod v přespolním běhu po hoodně dlouhé době, Pavel se tratí tak nějak protrápil, Jirka si bohužel obnovil dávné zranění stehna a nedoběhl, přejme mu brzké uzdravení.
Jirka Kutiš uspěl 3. místem v kategorii šedesátníků.
Ve své kategorii solidně i Lada.
Napříč kategoriemi si zabojovali roztočtí Sedláčkovi, už skoro tradiční účastníci našich přespoláků.

Na Rajčeti jsou fotky.

Dalšími přespoláky jsou 3.12. Slánské běhy a den po naší OB Vánoční ceně vánoční Vánoční běh ve Třtici viz:[ http://www.maratonkladno.cz/ ]