JAK ZAČÍT S OB?

Rádi přivítáme do naší party nové kluky a holky od 6 let. Pravidelné tréninky vždy ve středu od 16:15 hod. (do konce října mapové, od listopadu ve středu tréninky v tělocvičně a mapové o víkendech).

Přihlášky nových členů – kdykoliv telefonem (723 087 037) či emailem (benesova.jaja@gmail.com)
Klubové příspěvky – pololetně cca 500 Kč, první měsíc na zkoušku zdarma

Orientační běh, tedy „orienťák“ v sobě spojuje fyzický výkon se schopností orientace v neznámém terénu, tedy s přemýšlením. Pro děti je orienťák zábava, která rozvíjí celou jejich osobnost a která se odehrává v lese – nejkrásnější tělocvičně pod Sluncem.

Jsme otevření všem dětem i dospělým, kteří se chtějí hýbat a mají rádi přírodu. Sport, kterému se věnujeme, je spíše individuální, ale připravujeme se na něj společně, dobrá parta je pro nás základ.

Jsme sportovní oddíl, pořádáme pravidelné tréninky (běžecké i speciální mapové) a účastníme se závodů, kde uplatníme vše, co jsme se naučili při tréninku. Víkendové závody a soustředění také nejlépe přispívají k budování společné party a kamarádství mezi dětmi.

Naším hlavním cílem není vychovat z dětí mistry světa, ale rozvíjet u nich vytrvalost, rychlost, cílevědomost, inteligenci a schopnost orientace, tedy vlastnosti, které využijí nejen při sportu, ale v celém životě.

Co to vlastně je orientační běh a co vás čeká, se dozvíte z následujících videoklipů:

Další informace najdete na stránkách https://zacitorientak.cz/