Zimní běh Iva Domanského

Prvním letošním přespolním během byl tradiční Zimní běh Iva Domanského, který běžcům každoročně nabízí výběh na kopec pod Kožovu horu. Vybíhá se od fotbalového hřiště Slavoje, postupně se vyběhne až k silnici pod Kožovkou, kde se závod otáčí a podél letiště se pak sbíhá zase zpátky. Já se letos opravdu hodně rozmýšlela, zda mám na závod jít – celé svátky jsem bojovala s nachlazením a poprvé po dlouhé době jsem si byla zaběhat až v úterý 3.1. Protože se mi však zdálo, že rýma už není tak hrozná, vyrazila jsem – a to i přes to, že teploměr ráno ukazoval -12,5°C.

Mráz někoho opravdu odradil, na startu stálo „jenom“ 111 účastníků, ale počasí nakonec nebylo tak děsivé – byl sice mráz, ale nefoukalo, nesněžilo, nepršelo….docela to šlo. Já jsem záměrně vyrazila velmi zlehka, přesto jsem v kopci síly postrádala, navíc mým nezbytným pomocníkem byl kapesník (rýma se po vyběhnutí okamžitě spustila 🙂 ), takže proti loňsku jsem zaznamenala poměrně výrazné zhoršení. Přesto nelituji, proběhnutí bylo pěkné, na cestě jsem se na střídačku předbíhala s Luckou Kučerovou, se kterou jsme pak svorně doběhly a obě byly i přes pomalý čas spokojené. Z našeho oddílu běžel ještě Matěj, který se i přes skeptické řeči před startem proti loňsku dokázal o více než minutu zlepšit, takže v cíli byl spokojen. Běžel též Jirka Kutiš, Maty a Adéla, Pavel V. pořádal.

Dalším kladenským přespolákem bude Svatojánský běh, který se běží 4.2. v Dubí.