Mistrovství a Veteraniáda ČR v orientačním běhu na krátké trati 2016

Další Cábův článek:

Mistrovství a Veteraniádu ČR v orientačním běhu na krátké trati – připravili ve dnech 25. – 26. 6. 2016 pořadatelé z PGP – SK Praga do Novohradských hor.

Centrum bylo na velké louce u obce Hojná Voda. Po oba dny se běželo v terénech, kde dosud nebyla mapa pro OB. Na vrchol domácí jarní sezóny OB přijelo víc než 1200 závodníků. Z DKL jsme nakonec startovali jen já a Hanka.

V sobotu bylo semifinále, závodníky čekal podhorský terén s velkým převýšením, náročnost hodně zvyšoval těžký podklad terénu – spousta kamenů, klacky, padlé kmeny. V první části trati se lesem spíš prodíralo, i když na mapě byla bílá. Běželo se za hodně horkého počasí, už čekání na start bylo dost úmorné, ale asi třistametrové fáborky přes louku byly opravdovou lahůdkou. Hanka si šestým místem zajistila finále A, mně dvacáté místo poslalo do béčka.

Bouřky v průběhu závodu nedorazily, o kroupách v Třeboni jsme jen slyšeli, večer přišel prudký vítr, počasí se změnilo a na nedělní finále bylo podstatně chladněji i s pár kapkami.

V lese to bylo podobné jako v sobotu i když to bylo přes silnici na druhou stranu – kameny, klacky, skalky, kopce a navíc pár bažinek. Ke konci už pak ale byl les i místy docela čistý.

Hanka ještě vylepšila svůj výsledek ze semifinále a obsadila krásné celkové 5. místo. Já jsem klesl na celkové 24. místo.