Mistrovství a Veteraniáda ČR ve sprintu, 19.5.2018

Část oddílu se v sobotu zúčastnila mistrovského závodu v Táboře. Do vlastního M-ČR se kvalifikoval Lukáš v kategorii H20, kromě něj do Tábora vyrazili ještě 4 veteráni, jeden žáček a jedna dorostenka 🙂

Lukáš si v mistrovském závodě nepočínal vůbec špatně, skončil 29. z 38 borců se ztrátou 5:03 na vítězného Tomáše Křivdu. Mistrovské kategorie startovaly od 10:30 hod...

Zjistit víc!

Kalspotkros, Kamenné Žehrovice, 19.5.2018

Až tolik orienťáků se letos nezúčastnilo, ale je to tak pěkný přespolák, že o něm musím napsat.. 🙂

Na fotbalovém hřišti v KŽ bylo již poněkolikáté centrum jednoho z nejmladších místních přespoláků, 7. ročníku Kalspotkrosu.
Název zní trochu tajemně, tak připomenu, že běh se jmenuje podle kousek od startu ležícího mokřadu
Trasa 6,2 km je krásná, celá v le...

Zjistit víc!

Mistrovství Středočeské oblasti v orientačním běhu na klasické trati 2018

V neděli 13.5. uspořádal oddíl USK Praha mistrovství na klasické trati pro Střední Čechy a Prahu.
O nejcennější oblastní medaile se běhalo v pěkném terénu Hřebenů u Kytína.
Účast kladenských nebyla tentokrát nijak závratná, ale několik pěkných výsledků bylo.
Dařilo se hlavně Janě, Hance, Jaromírovi, Boříkovi, Matějovi a Lukášovi, solidní výkon podal Miro, Šéma si ne...

Zjistit víc!

Přebor škol v orientačním běhu 2018 – krajské kolo

V režii pražských oddílů se ve čtvrtek 10.5. odehrálo v Kunratickém lese letošní krajské kolo Přeboru škol v OB pro Prahu a Střední Čechy.
Školní družstva soutěžila na poměrně náročných tratích i o postup do celostátního finále, které se koná 6.6. na dostihovém závodišti v Pardubicích.

Solidní zastoupení měly kladenské školy, po stránce kvantity i kvality...

Zjistit víc!

Mapový trénink 9.5. – výsledky

Dnes byla připravena klasika a to ve třech délkách a obtížnostech:

DH10 – 2,8km/15m/6ko:

  1. Máťa     29:54
  2. Šimi (+Katka)   36:41
  3. Barča (+ tatínek)    47:34
  4. Kačka (+ tatínek)    47:51
  5. Jaromír   48:49
  6. Vítek (+ tatínek)   51:16

DH12 – 3,1km/20m/9ko:

  1. Vojta (+Jája)   33:07
  2. Rozárka   35:47
  3. Iveta   65:53
  4. Jana   113:30

DH14+ – 3,7km/25m/10ko:

  1. Bořík   32:00
  2. Luck...
Zjistit víc!